Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej

ul. Narutowicza 63, 87-865 Izbica Kujawska
tel. 54 286 51 93, email: mgck-izbicakuj@wp.pl

3
3
3
2

Kalendarz wydarzeń

W tej chwili brak wydarzeń.

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie-Gminne Centrum Kultury
w Izbicy Kujawskiej
ul. Narutowicza 63, 87-865 Izbica Kujawska
mgck-izbicakuj@wp.pl
tel: 54 286 51 93
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Lato z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury

2019-08-15 17:19

Wszyscy uczestnicy zajęć wakacyjnych „Lato z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury” w Izbicy Kujawskiej nie mogli narzekać. Przygotowano dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji. Uczestnicy zajęć nie mieli czasu na nudę.
W harmonogramie nie mogło zabraknąć m.in.: zajęć i warsztatów twórczych, gier i zabaw ruchowych, wycieczek autokarowych i rajdów pieszych.

Dzieci i młodzież uczestniczyła w spotkaniach z cyklu „Bezpieczne wakacje”, z udziałem Straży Pożarnej, Policji i Ratownictwa Medycznego.

W parku przy Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej odbyły się m.in. prelekcje oraz prezentacja sprzętu gaśniczo-ratowniczego Straży Pożarnej. Strażacy zaprezentowali pokaz rozcinania auta przy użyciu specjalnych nożyc oraz technikę podawania pian gaśniczych. Wszyscy chętni mieli możliwość wchodzenia i zwiedzania strażackiego wozu bojowego.

Odbyły się także prelekcje i pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, chętni mogli się przekonać jak działają alkogogle i narkogogle. Ponadto uczestnicy mieli możliwość wchodzenia i zwiedzania radiowozu.

Ratownik Włocławskiego WOPR przeprowadził pokaz i szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pogadankę nt. bezpieczeństwa nad wodą.

Odwiedziliśmy również Szkółkę Leśną w Kiejszach , gdzie pod opieką wykwalifikowanego opiekuna grupy usłyszeliśmy wiele ciekawostek. Dodatkową atrakcją było ognisko, gdzie dzieci samodzielnie piekły kiełbaski.

Z kolei 13 sierpnia br. na sali widowiskowej MGCK w Izbicy Kujawskiej przedstawiono „POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO. Na scenie wystąpił Teatr Blaszany Bębenek.


 


 

wróć