Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej

ul. Narutowicza 63, 87-865 Izbica Kujawska
tel. 54 286 51 93, email: mgck-izbicakuj@wp.pl

3
3
3
2

Kalendarz wydarzeń

W tej chwili brak wydarzeń.

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie-Gminne Centrum Kultury
w Izbicy Kujawskiej
ul. Narutowicza 63, 87-865 Izbica Kujawska
mgck-izbicakuj@wp.pl
tel: 54 286 51 93
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

Wehikuł czasu w Wietrzychowicach zakończył tegoroczną podróż

2019-09-13 12:53

W minioną niedzielę, 8 września br., w Parku Kulturowym Wietrzychowice odbyła się kolejna przygoda w podróży „Wehikułem czasu”. 

Pomimo nieciekawej pogody, jak na spacery i zabawę na świeżym powietrzu przystało, do parku kulturowego w Wietrzychowicach przybyło wielu rządnych przygód, by odbyć podróż w odległe czasy budowniczych grobowców megalitycznych, tj. czasy neolitu.

Gdyby ktoś nie wiedział, to właśnie w neolicie – młodszej epoce kamienia, a zwłaszcza w kulturze pucharów lejkowatych (4400/4000-2900 lat p.n.e.) nastąpiła „rewolucja techniczna”. Człowiek postanowił zakończyć wędrówkę i koczowniczy tryb życia zbieraczy i łowców, i osiąść w przyjaznym dla niego otoczeniu. Nauczył się oswajania zwierząt, które wkrótce udomowił. Ale oprócz zwierząt, musiał zapewnić i gromadzić pożywienie dla siebie i dla swoich bliskich. Wówczas pojawili się pierwsi rolnicy…  

Ale wracając do Wietrzychowic. Tutaj mieliśmy okazję uczestniczenia w różnorodnych pokazach i warsztatach, dzięki którym mogliśmy uzupełnić swoją wiedzę o tym jak żyło się ludziom 5 i pół tysiąca lat temu. A do udziału w tych wszystkich warsztatach i prezentacjach nie brakowało chętnych.

Oto krótka fotorelacja z imprezy (fot. Lidia Starzyk, Barbara Lewandowska)

wróć